Czym jest Nerds' Kitchen

Nerds' Kitchen to coś więcej niż blog kulinarny - naszą misją jest zwrócenie uwagi na istotność i role elementów kulinarnych w popkulturze: grach wideo, filmach czy literaturze. Tworzymy przepisy na dania wierne różnorodnym uniwersom, odzwierciedlając klimat dzięki złożonej scenografii i wizualnej narracji, składając tym samym hołd światom zaprojektowanym przez oryginalnych twórców

Anita "Deer"

Przepisy i teksty
Założycielka bloga, autorka przepisów i tekstów. Kucharz samouk i nieopanowany żarłok. Poszukuje kulinarnych motywów w grach, analizuje ich znaczenie w tworzeniu przekonujących historii i wiarygodnych światów. Zawodowo game designer i project manager, współprojektowała m.in. grę Coffee Noir - Business Detective Game oraz elementy kulinarne w Kroniki Myrtany: Archolos, a także przez kilka lat animowała społeczność graczy w ramach stowarzyszenia „Poznańska Gildia Graczy.

Ulubione jedzenie: kluski wszelkiej maści, chrupki bekon, frytki i majonez w ilościach hurtowych Filozofia w gotowaniu: dobrej jakości składniki, trochę techniki i serca do gotowania Ulubione gry: Bioshock, Dishonored, Wiedźmin 3

Karolina

Zdjęcia i aranżacja
Karolina jest wyczuloną na najdrobniejszy szczegół fotografką i scenografką, tworzącą w postaci stylizowanych aranżacji wizualne „wsparcie” dla przepisów, starając się oddać unikatowość każdego uniwersum, nad którym pracuje. Ponadto, pasjonatka polskiego i europejskiego folkloru, miłośniczka książek fantasy, stawiająca swoje kroki w tworzeniu storytellingu nawiązującego do budowania immersji poprzez motywy kulinarne . Wolny czas poświęca na odkrywanie regionalnego dziedzictwa kulturowego w tradycyjnym rzemiośle i lokalnej kuchni.

Jakub

Wideo, edycja i oświetlenie
Videoman i foto support, który oprócz poszukiwania perfekcyjnych kadrów, dba też o test jakości smaku naszych potraw. Zawodowo producent i twórca gier wideo, współzałożyciel studia Doji, ze specjalnym miejscem w sercu dla produkcji niezależnych.
Scroll to top