WYVERN WINGS – DRAGON AGE – grillowane skrzydełka na ostro

Twórcy serii Dragon Age znani są z obsesji na punkcie sera, który bardzo często pojawia się w postaci kręgów w różnych lokacjach krainy Thedas, nie wspominając o serowej tarczy dostępnej jako jeden z elementów wyposażenia naszego herosa. Jednakże my tym razem zajęliśmy się zupełnie „nieserową” potrawą, o której wzmiankę znaleźć można w menu tawerny The Rusted Horn występującej w 3 części serii. Wyvern Wings, czyli skrzydła wywerny, wg menu kosztują 5 miedziaków i są tak naprawdę przyrządzone ze skrzydełek kurczaka. Przygotowując potrawę mieliśmy na względzie ognisty charakter bestii, dlatego skrzydełka też będą na ostro! Przepis doskonały na grillowe przyjęcie w gamingowym stylu!

wyvern wings - dragon age inquisition - skrzydełka z kurczaka na ostro

ILE KALORII MA 1 PORCJA - KLIKNIJ!
w przygotowaniu
wyvern wings - dragon age inquisition


PRZYGOTOWANIE


1. MARYNOWANIE (5 min)

Skrzydełka myjemy, osuszamy papierowym ręcznikiem, równomiernie posypujemy proszkiem do pieczenia (dobrze czytacie, dzięki niemu skrzydełka będą chrupiące) oraz płatkami chili i solą. Rozkładamy je na dużym talerzu, najlepiej jedno obok drugiego i bez przykrywania wkładamy do lodówki na ok. 6-8h. Brak przykrycia, sól oraz proszek do pieczenia pozwolą na pozbycie się nadmiaru wody ze skrzydełek, które w efekcie będą super chrupiące po zgrillowaniu.

wyvern wings - dragon age inquisition - skrzydełka z kurczaka na ostro -2

2. SOS (2 min)

Do miski wrzucamy wszystkie składniki sosu (czosnek przeciskamy przez praskę). Jeśli nie macie tabasco, zastąpcie go dodatkową porcją sproszkowanego chili. Całość dokładnie mieszamy do połączenia składników i odstawiamy do lodówki.

wyvern wings - dragon age inquisition - skrzydełka z kurczaka na ostro -1

3. GRILLOWANIE SKRZYDEŁEK (30 min)

Na ruszcie dobrze rozgrzanego grilla układamy skrzydełka (najlepiej na tackach do grillowania), wierzchnią stroną skrzydła do dołu. Grillujemy ok. 20 min na wysokim poziomie rusztu, obracając co jakiś czas na drugą stronę, do zrumienienia skórki. W zależności od wysokości rusztu czas grillowania może się skrócić lub wydłużyć. Po tym czasie dokładnie pokrywamy sosem każde skrzydełko (najłatwiej zrobić to pędzlem kuchennym) i grillujemy jeszcze ok. 5-10 min, obracając je co jakiś czas, tak aby sos ładnie się przyrumienił. Jeżeli chcecie zrobić skrzydełka w piekarniku, to umieśćcie je na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia i pieczcie w podobny sposób jak na grillu, ustawiając temperaturę na 190 stopni C, najlepiej przy opcji grillowania/rusztu.

wyvern wings - dragon age inquisition - skrzydełka z kurczaka na ostro -3

wyvern wings - dragon age inquisition - skrzydełka z kurczaka na ostro -4

PODANIE

Gotowe skrzydełka posypujemy ulubionymi świeżymi ziołami i pałaszujemy rękoma. Dobrze zrobić sobie do nich ziemniaków pieczonych w folii, wrzucanych do żarzącego się węgla. Taki posiłek dodaje +1000 do odwagi w walce z Plagą!
wyvern wings - dragon age inquisition - skrzydełka z kurczaka na ostro

OM NOM NOM!

 

* dane dotyczące wartości energetycznych i odżywczych, czasu wykonania oraz ceny są jedynie szacunkowe i mogą odbiegać od rzeczywistości

*strona posiada charakter fanartu (twórczości fanów) – nie jest powiązana z żadną marką

Scroll to top