Pielmieni z Mikhail’s Pierogis – Resident Evil 2 i 3 Remake

Schowaj/pokaż wstęp

Capcom słusznie zebrał bardzo pozytywne oceny od graczy za Resident Evil 2 Remake – sama uważam, że jako forma odświeżenia pierwowzoru sprawdził się doskonale. Świetnie udźwiękowienie, piękna grafika, soczysty klimat, wymagający poziom trudności no i ciągłe napięcie, że zza rogu wyskoczy Mr X i dopadnie nas w swoje łapska. Nie dziw zatem, że już po roku doczekaliśmy się kolejnego remake’a z serii, tym razem Resident Evil 3, gdzie główną bohaterką jest Jill Valentine uciekająca z Racoon City z powodu otaczających hord zombiaków, a naszą najgorszą zmorą jest Nemesis. Oprócz Jill, mamy również możliwość sterowania poczynaniami Carlosa Oliveiry. Podobnie jak poprzedni remake, 3 prezentuje się wyśmienicie pod względem graficznym, lokacje i modele postaci wyglądają bardzo realistycznie – gołym okiem widać tu mocno potencjał wykorzystanej techniki fotogrametrii. Na razie grałam jedynie w demo, więc po tym, jak przejdę całość pełnoprawnej wersji wypowiem się na temat długości gry – widziałam, że często zarzuca się najnowszej części, że mimo bardzo dobrego poziomu, jest zbyt krótka. Chociaż tak zupełnie szczerze, ja chyba wolę już dostać te „zaledwie” kilka godzin dobrej, soczystej rozgryki niż rozciągnięty sandbox z milionem podobnych questów. Zupdetuję wpis, jak tylko uda mi się skończyć całość i dam Wam znać, jakie są moje finalne odczucia. Natomiast już samo demo dało mi fajną namiastkę kulinarnych elementów – mowa o cukierni Moon’s Donuts, w której udało znaleźć mi się całe menu. Także zapewne i ten temat poruszę w którymś z kolejnych wpisów! Może i nawet słynną kanapkę Jill… 😀

Widzę tu dobry potencjał na kolejny wpis!
Zgadnijcie do jakich prawdziwych słodyczy nawiązują tutaj twórcy.

Niemniej teraz czas na zupełnie coś innego! Z racji tego, że akcja w 3 zaczyna się w przeddzień wydarzeń z 2. części, to twórcy mogli pokusić się o pewnie powiązania i easter eggi pomiędzymi tymi grami. Jednym z nich jest reklama restauracji Mikhail’s Pierogies – Authentic Russian Cuisine, na zewnątrz RPD w Resident Evil 2 – jest to oczywiste nawiązanie do postaci Kapitana Mikhaila Victora, którego Jill spotyka w 3. Mikhail, urodzony w Leningradzie, jest dowodzącym członkiem Oddziału Przeciwdziałania Zagrożeniom Biologicznym. W jego plutonie służyli także wspomniany Carlos Oliveira i Nikolai Zinoviev. Ci, którzy grali w oryginalną wersję z 1999 roku, znają los walecznego Mikhaila… ale nie będziemy zdradzać szczegółów tym, którzy dopiero zaczną przygodę z trzecią odsłoną serii. Natomiast w tym wpisie uhonorujemy samego Mikhaila i wspomnianego eastera egga z 2.

Easter egg z Resident Evil 2 Remake nawiązujący do Mikhaila Victora
Czy Mikhail byłby też dobrym kucharzem?

Zważywszy na rosyjskie pochodzenie Mikhaila oraz samą nazwę restauracji nawiązującą do pierogów wybór przepisu był dość prosty – pielmieni czyli tradycyjna potrawa kuchni rosyjskiej (znana także jako pilimeni, pielmenie, pielmienie). Jest to rodzaj niewielkich pierogów z farszem mięsnym, podawana w towarzystwie śmietany, octu, a także w bulionie. Nazwa pochodzi z języka mieszkańców okolic Uralu i znaczy tyle co „chlebowe ucho”, a pielmieni wyróżniają się głównie tym, że farsz mięsny wkładany jest do ciasta w surowej formie, dzięki czemu po ugotowaniu pielmieni zawierają w sobie soczysty, pełen mięsnego buliony farsz. W naszej wersji przepisu ciasto nie zawiera jajka, co jest lekkim odstępstem od tradycyjnej formy – ale uważamy, że bez niego ciasto jest delikatniejsze. Zapewniamy, że potencjalne flagowe danie z Mikhail’s Pierogi jest warte odrobiny pracy!

PIELMIENI Z MIKHAIL’S PIEROGIS
Resident Evil 2 & 3 Remake
rosyjskie pierożki z farszem mięsnym

CZAS PRZYGOTOWANIA: 50 min
CENA: 15 zł
LICZBA PORCJI: 2 porcje
POZIOM: średnie
POTRZEBUJESZ
nóż
duży garnek
miska
łyżka cedzakowa
łyżka drewniania

SKŁADNIKI:

CIASTO
mąka pszenna typ 450 – 200 g (ok. 1 i 1/3 szklanki)
gorąca woda – 110 ml
olej rzepakowy – 1 łyżka
sól – 1/2 płaskiej łyżeczki
FARSZ
mięso mielone wieprzowe lub wieprzowo-wołowe – 250g
cebula biała – 1/2 małej sztuki
czosnek – 1 mały ząbek
pieprz czarny – świeżo mielone
sól – 1/2 łyżeczki
zimny bulion lub woda rozmieszana z odrobiną naturalnej przyprawy do bulionu – 40 ml
DO PODANIA
śmietana 18% lub ocet lub roztopione masło (albo z zupą)
pieprz czarny – świeżo mielony

PRZYGOTOWANIE

1. CIASTO (10 min)

Mąkę i sól wsyp do miski. Zagotuj wodę i wymieszaj ją z olejem, odstaw na minutę. Wlej wodę do miski z mąką i solą, dokładnie wymieszaj widelcem. Gdy ciasto nieco ostygnie, tak, aby nie parzyło rąk, wyrób je na sprężystą, jednolitą masę przez kilka minut. Jeśli ciasto za bardzo się klei, podsyp je małą ilością mąki. Gdy ciasto ma już odpowiednią konsystencję, przykryj je miską i odstaw na bok na ok. 20 min.

2. FARSZ (5 min)

Mięso mielone dokładnie posiekaj. Cebulę pokrój w bardzo drobną kostkę, czosnek zmiażdż przez praskę i dorzuć do mięsa. Dolej zimny bulion i przypraw świeżo mielonym pieprzem oraz solą. Dobrze wymieszaj rękoma – mięso powinno być bardzo wilgotne, miękkie i jednolite w konsystencji (aby później utworzyć soczysty farsz w środku pierożków).

3. WAŁKOWANIE CIASTA (5 min)

Blat lekko oprósz mąką. Rozwałkowuj na nim ciasto na grubość ok. 0,3 cm. Nie może być zbyt cienkie, gdyż istnieje ryzyko, że farsz wypłynie. Jednocześnie nie może być zbyt grube, bo pierożki będą bardzo twarde,

4. FORMOWANIE (20 min)

Z rozwałkowanego ciasta za pomocą szklanki wycinaj koła. Na środek każdego dodaj czubatą łyżeczkę farszu mięsnego. Dla ułatwienia możesz posmarować boki ciasta (dookoła farszu) wodą, aby łatwiej się sklejały. Zlepiaj pielmieni w kształt półkola (jak standardowe pierogi), od środka w kierunku boków. Mocno dociskaj łączenie ciasta. Następnie zegnij boki pierożka i zlep je ze sobą, tworząć coś na kształt dużego uszka. Gotowe pielmieni odkładamy na blat posypany mąką i przykrywamy ściereczką, aby nie wyschły.

5. GOTOWANIE (5 min)

W dużym garnku zagotuj wodę, dodaj ok. 1 czubatą łyżeczkę soli. Wrzuć pielmieni do wrzącej wody i delikatnie zamieszaj drewnianą łyżką, zmniejsz ogień, aby woda jedynie lekko bulgotała. Pamiętaj, aby pierożki miały sporo miejsca w garnku, więc jeśli masz mały garnek, to gotuj pielmieni partiami. Po wypłynięciu pierożków na powierzchnię gotuj je przez 3 minuty. Następnie przenieś łyżką cedzakową do miski.

PODANIE

Gotowe pielmieni można podawać na kilka sposób – oprószone świeżo zmielonym pieprzem z kleksem śmietany lub odrobiną octu, a nawet w zupie. Najlepiej wkładać je w całości do buzi aby nie zostawiać pysznego bulionu z wnętrza pierożków na talerzu. Mikhail Viktor poleca tę specjalność kuchni rosyjskiej w wykonaniu restauracji Mikhail’s Pierogies!

Wpis powstał dzięki uprzejmości firmy Cenega, która dostarczyła nam kopię gry i jest wydawcą tytułu w Polsce.

Grę można zamówić m.in. na Muve.pl.

 

Scroll to top