PANCAKES – SAINTS ROW IV – puszyste naleśniki amerykańskie

Dubset gun, odlotowe supermoce, wszechobecna rozwałka, liczne odniesienia do popkultury, mnóstwo parodii, absurdalnego i niekiedy nawet przekraczającego granice dobrego smaku humoru. Saints Row IV wyróżnia się różnorodnością takich atrakcji i chociaż nie jest grą idealną, to jest w stanie zająć na spory kawał czasu.

Jedna z misji wrzuca naszego bohatera w stylizację na miarę sitcomu z lat 50’, w której przy okazji zamieszczono mnogie aluzje do dzieł popkultury. To właśnie podczas tego questa mamy okazję dorwać się do góry naleśników usmażonej przez „udawaną żonę”, Shaundi. Nie będziemy zdradzać dalszego biegu misji, żeby nie psuć Wam zabawy. Niemniej jednak warto wspomnieć, iż nagrodą za wykonanie zadania jest achievement “There Is No Pancakes”. Na całe szczęście nie musicie się obawiać deficytu naleśników, gdyż poniższy przepis zapewni Wam stały dostęp do przepysznych, lekkich i puszystych pancake’ów. Wasze śniadania od dzisiaj mogą być tak wspaniałe, jak przemiły dzień w amerykańskim sitcomie! Nawet Zinyak nie będzie w stanie Wam tego zabronić 😉

UWAGA – do smażenia pancake’ów najlepiej nadają się małe patelnie z powłoką nieprzywieralną, gdyż placki smaży się beztłuszczowo. U nas patelnia miała średnicę 20 cm.

pancakes - saints row iv - puszyste naleśniki amerykańskie-m

ILE KALORII MA 1 PORCJA - KLIKNIJ!
duża porcja 1309 kcal | 30 g białka | 179 g węglowodanów | 52 g tłuszczu
średnia porcja 873 kcal | 20 g białka | 119 g węglowodanów | 35 g tłuszczu
pancakes - saints row IV - puszyste naleśniki amerykańskie


PRZYGOTOWANIE


1. SKŁADNIKI SUCHE (1 min)

Do sporej miski wsypujemy mąkę, proszek do pieczenia, cukier oraz sól. Mieszamy.

2. SKŁADNIKI MOKRE (3 min)

Do mniejszej miski wlewamy mleko i dodajemy rozpuszczone masło (wystarczy podgrzać je chwilę w mikrofalówce lub garnuszku), mieszamy.
Białka oddzielamy od żółtek. Te pierwsze umieszczamy w trzeciej, pustej misce i odstawiamy na bok. Natomiast żółtka łączymy z mieszaniną mleka i masła.

pancakes - saints row iv - puszyste naleśniki amerykańskie-1

3. UBIJANIE BIAŁEK (4 min)

Do miski z białkami dodajemy szczyptę soli (ułatwi proces ubijania) i trzepaczką lub mikserem ubijamy je na sztywno.

4. CIASTO (2 min)

Do suchych składników wlewamy mokre i mieszamy trzepaczką do połączenia składników. Konsystencja powinna być podobna jak w gęstej śmietanie.
Następnie łyżką lub łopatką łączymy ciasto z ubitą pianą z białek, bardzo delikatnie mieszając.

pancakes - saints row iv - puszyste naleśniki amerykańskie-4

pancakes - saints row iv - puszyste naleśniki amerykańskie-3

5. SMAŻENIE NALEŚNIKÓW (15-20 min)

Małą patelnię (u nas 20 cm średnicy) stawiamy na silny płomień i dobrze nagrzewamy (nie dodajemy już tłuszczu). Nalewamy po porcji ciasta na sam środek – zawartość jednej średniej wielkości chochli to jeden naleśnik (powinien mieć ok. 1 cm grubości po usmażeniu).
Smażymy placki ok. 1-2 min, do momentu aż pojawią się małe bąbelki, które zaczną powoli pękać (zdjęcie po lewej). Wtedy należy przewrócić naleśnik na drugą stronę i smażyć jeszcze ok. 1 min. Jeżeli chcecie bardziej przypieczone naleśniki, to przewracajcie je dopiero jak większość pęcherzyków już pęknie (fota po prawej). Postępujemy analogicznie z resztą ciasta.

pancakes - saints row iv - puszyste naleśniki amerykańskie-5

pancakes - saints row iv - puszyste naleśniki amerykańskie-6

6. DODATKI (1 min)

Naleśniki można szamać z syropem klonowym, ale my postawiliśmy na miód zmieszany z sokiem z cytryny – pozwala to na lekkie przełamanie słodyczy całości. Jeśli Wasz miód jest zbyt gęsty lub scukrzony, to przełóżcie go do garnuszka, dodajcie soku z cytryny i lekko podgrzejcie. Dzięki temu uzyskacie klarowny, płynny miód.

PODANIE

Naleśniki są najlepsze zaraz po usmażeniu. Kiedy są jeszcze ciepłe, kładziemy na wierzch porcję masła, które rozpuści się pod wpływem ciepła placków. Całość polewamy mieszanką miodu i soku z cytryny lub syropem klonowym. Dzięki tym naleśnikom „A Pleasant Day” będzie trwał kiedy tylko zechcecie i to bez podłączania się do symulacji.
pancakes - saints row iv - puszyste naleśniki amerykańskie-m

OM NOM NOM!

*wpis powstał dzięki uprzejmości firmy Cenega, dziękujemy!

 

Wydawcą gry w Polsce jest firma Cenega. Grę można zamówić m.in. na Muve.pl.

* dane dotyczące wartości energetycznych i odżywczych, czasu wykonania oraz ceny są jedynie szacunkowe i mogą odbiegać od rzeczywistości

*strona posiada charakter fanartu (twórczości fanów) – nie jest

*czcionka wykorzystana na zdjęciu pochodzi z http://www.dafont.com/bradley-gratis.font

Scroll to top