MŁOT LOU – GOTHIC II: NOC KRUKA – ognisty trunek z Młotem Lou


Przygotowując wpis dotyczący Ognistego Gulaszu pokusiliśmy się o własną wersję Młota Lou. Jest to trunek, którego recepturę stworzył starzec o imieniu Lou. Po jego śmierci przepis na miksturę trafił do Snafa, który z kolei chciał wykorzystać Młot do mocnego sosu. Kucharz wysyła Bezimiennego w Nocy Kruka z misją przyrządzenia napoju – receptura, którą daje bohaterowi składa się z butelki, 2 rzep, sporej garści bagiennego ziela, kłów błotnego węża i działki rumu. Dodatkowo zawiera ona przestrogę starego ślepca, aby nie wdychać jej wyziewów.

W naszej interpretacji rzepę pominęliśmy, bagienne ziele zastąpiliśmy natką pietruszki, kły błotnego węża czosnkiem (przecież czosnek wygląda zupełnie jak kły, co nie?), a miarkę rumu białym rumem lub zwykłą wódką. W pierwszej próbie dodaliśmy też ziela angielskiego, ale zdecydowanie popsuło ono smak całości, więc nie polecamy powtarzania tego błędu. W innej próbie użyliśmy wódki zamiast białego rumu i mikstura miała mniej słodki smak. Ciężko ocenić z czym tak naprawdę Młot smakował lepiej – zdecydowanie jego opary w wersji solo są niezbyt przyjemne i nie zalecamy próbować go samego. Dodatkowo połączenie tej mikstury z sosem z ognistego gulaszu (czyli mięsa w kapuście) okazało się bardzo niefortunne (nie podalibyśmy tego nawet orkom!). Pewnie Snaf ściemniał z mocnym sosem i po prostu potrzebował gorzałki do bezpośrednich celów…

Jednakże mikstura ma swój potencjał i świetnie nadaje się do stworzenia ognistego… trunku. Co prawda takiego potka i większości jego składników próżno szukać w grze, ale drink jest tak dobry, że musieliśmy się tym podzielić. Jest to podkręcona wersja znanego trunku z soku pomidorowego. Zdecydowanie polecamy, jest ogień!

Młot Lou - ognisty trunek - Gothic II Noc Kruka

ILE KALORII MA 1 PORCJA - KLIKNIJ!
w przygotowaniu
Młot Lou - Gothic II Noc Kruka - ognisty trunek


PRZYGOTOWANIE


1. MŁOT LOU (5 min + 2 dni)

Butelkę lub słoik dokładnie myjemy i sprawdzamy, czy mają szczelne zamykanie. Wrzucamy do szklanego naczynia umytą natkę pietruszki, obrany czosnek oraz pieprz czarny. Jeśli chcecie ostrzejszą wersję, możecie dodać płatki chili.
Zalewamy to alkoholem (w przypadku rumu powinien być to rodzaj z woltażem nie większym niż 40%), zakręcamy i wstawiamy do lodówki na dwa dni.  Co parę godzin warto wstrząsnąć butelką.
UWAGA – jest to zdjęcie z próby nr 1 – na zdjęciu widać ziele angielskie, jednakże nie polecamy dodawania go do mikstury.
Młot Lou - ognisty trunek - Gothic II Noc Kruka 1
Po tym czasie alkohol przelewamy do innego naczynia, a zawartość butelki wyrzucamy. Wasz Młot Lou jest gotowy i możecie zabierać się za robienie drinków w punkcie 2!

OGNISTY TRUNEK – PODANIE (5 min)

Sok pomidorowy mieszamy w stosunku 3:1 lub 2:1 z Młotem Lou. Do tego dodajemy nieco świeżo mielonego pieprzu, 2-3 krople sosu worcester, 2 łyżki soku z cytryny lub limonki (tego w Gothicu na pewno nie było, ale drink bez cytrusów ma mniejszą głębię smaku ;)), kilka kropel tabasco, szczyptę soli oraz 2 kostki lodu. Pijemy za zdrowie Khorinis i Innosa!
Młot Lou - ognisty trunek - Gothic II Noc Kruka

 

* dane dotyczące wartości energetycznych i odżywczych, czasu wykonania oraz ceny są jedynie szacunkowe i mogą odbiegać od rzeczywistości

*czcionka wykorzystana na zdjęciu pochodzi stąd

Scroll to top